2 db könyv: Pilinszky János: Nagyvárosi ikonok. Összegyűjtött versek 1940-1970. Bp., 1970, Szépirodalmi. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.; Kuklay Antal: A kráter peremén. Gondolatok és szemelvények Pilinszky János verseihez. Sárospatak, 1987, Római Katolikus Egyházi Gyűjtemény. Papírkötésben, jó állapotban.
Bernáth Aurél: Így éltünk Pannóniában. Kor és Pálya I. Bp., 1956, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírborítóban.
Vegyes irodalmi könyvtétel, 3 db: Kortárs magyar írók kislexikona. 1959-1988. Szerk.: Fazekas István. Bp., 1989, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Vajda György Mihály, Pál József: A világirodalom története évszámokban. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Dr. Berencz János: Verne kislexikon. Bp., 1997, Kossuth Nyomda Rt. Pallas Stúdiója - Atticus Antikvárium és Könyvkiadó Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
1835-1985 150 Jahre Bertelsmann. Die Geschichte des Verlagsunternehmens in Texten, Bildern und Dokumenten. München, 1985, C. Bertelsmann. Kiadói egészvászon, kiadói papírkötésben, német nyelven, kiváló állapotban./ Linenbinding with papercover, in german language, in good condition.
Beöthy Zsolt (szerk.): A Magyar Irodalom Története I-II. Budapest, 1899-1900, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.Társulat. Második kiadás. Díszesen aranyozott kiadói félbőr kötés, a borítók kopottak, az I. kötet hátsó borítója kissé foltos, a gerince kissé sérült, a hátsó szennylapja hiányzik, az előzéklapja javított, a II. kötet elülső belső kötéstábláján és a szennylapján firka.