Tétel

Rufpreis:

20 000 HUF

Beschreibung:

[Johann Ferdinand Schlez (1759-1839)]: A köznép számára készült kézikönyv, mely Szőlőske nevű falu állapotjának leirásábann előadja minémű hibák, rendetlenségek, balvélekedések és babonák vesztegetik a köznépet; mimódonn lehet és kell azokat orvosolni, kiirtani, és jóra hozni: egyszersmind pedig megmutatja, hogy nagy részbenn magánn áll a köznépenn, hogy a maga állapotját jóvá, sőt sorsához képest bóldoggá tegye. I-II. rész. Schlez utánn szabadonn fordította Böszörményi Pál. Debrecen, 1824, Tóth Ferenc-ny., VI+7-296+268 p. Korabeli kopottas félbőr-kötés, ceruzás névbejegyzéssel, belül jó állapotban. Egyetlen magyar kiadás.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor