vitéz Görgey Miklós (1880-1943): Jugoslavia (karikatúra). Akvarell-tus, papír, jelzett, 30,5×32,5 cm. Érdekesség: Az alkotó a görgői és toporczi huszárezredese és a m. kir. koronaörség parancsnoka volt. 1943-ban öngyilkosságot követett el.