1900 vitéz Görgey Miklós (1880-1943): Berczi barátomnak emlékül 1900. Akvarell-tus, papír, jelzett, 38×25,5 cm.
Érdekesség: Vitéz görgői és toporczi Görgey Miklós huszárezredes, később a m. kir. koronaörség parancsnokának (1943-ban öngyilkosságot követett el) Várady Albertről (1870-?) m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred tisztjéről, későbbi ezredesről.