Dr. Okolicsányi-Kuthy Dezső: A gümőkor. A nagy nép-betegség természetének, jelentőségének és az ellene való védekezés módjainak részletes népszerű ösmertetése. A Társadalmi Múzeum kiadványai 3. 392 fekete-fehér fotóval illusztrálva. Budapest, 1908, Korvin Testvérek Könyvnyomdája. Kiadói egészvászon borítóban, 366 p. A borítója kopott, foltos. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A kötése meglazult, sérült.
Tangl Harald: A táplálkozás. Bp., é.n., Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben. 299 oldal. A könyv alsó lapszélei foltosak.
Id. Issekutz Béla (szerk.): Gyógyszertan és gyógyítás 1-3. 1. köt. (Bupest., 1959, Medicina, hatodik, teljesen átdolg. kiadás); 2. köt. (Budapest, 1959, Medicina Könyvkiadó, második, átdolgozott kiadás); 3. köt. (Budapest., 1960, Medicina, második, bővített átdolgozott kiadás). Kissé kopott vászonkötésben, 904+872+928 p.
Dr. Szekér Dalma: A csecsemő- és gyermekkor betegségeink pathologiája és therápiája különös tekintettel a differentialis diagnosisra orvosok és orvostanhallgatók számára. [Szeged], 1928, Szerzői kiadás. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval.
Raoul H. Francé: A növények élete. Budapest, é.n., Dante Könyvkiadó. Fordította: Lambrecht Kálmán. Műveltség. Kopott kiadói félvászon kötés, 438 oldal. Közepes állapotban. A borítója kopott. A kötése egy helyen meglazult.
Soó Rezső, Jávorka Sándor: A magyar növényvilág kézikönyve II. Bp., 1951. Akadémiai. 537 p. Kiadói egészvászon-kötésben. A borítótáblán a vászon kissé foltos.
Dr. Sigmond Elek: Mezőgazdasági chemia. A Magyar Chemiai Folyóirat IX. és X-ik évfolyamának melléklete. Bp., 1904, Kir. Magy. Tud Egy. Nyomda. Korabeli félvászonkötésben.