Illyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, megviselt állapotban, a borítója kopottas, a gerince kissé sérült, az elülső szennylapja kijár, a fűzése kissé laza. Első kiadás.