Dr. Bókay János - Dr. Flesch Ármin - Dr. Bókay Zoltán: A gyermekorvoslás tankönyve. Orvostanhallgatók, szigorlók és gyakorlóorvosok számára. Budapest, 1912, Mai Henrik és Fia Könyvkereskedése. Kiadói egészvászon borítóban, márványozott lapélekkel, 692 p. A borító sarkai kopottak. A gerince foltos, kopott. De ezeket leszámítva jó állapotban.
Dr. Müller Vilmos (szerk.): Klinikai Therapia. Budapest, 1940. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, 854+865+III p. A könyvben számos fotó és illusztráció található. A borítója kopottas.
Dr. Lengyel Béla: Világhódító ipari anyagok. Budapest, 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Sok képmelléklettel. Kiadói egészvászon kötés, 328 p. Jó állapotban.
L.H. Farabeuf (szerk.): Précis Manuel Opératoire. Kiadó, kiadási évszám hiányzik.Cca. XIX. század vége. XX. század eleje. Kiadói félbőr kötés, XIV+896 p. Számos illusztrációval. Francia nyelvű sebészeti munka. A borítója viseltes, kopott, sérült. A címoldal fele hiányzik. A másik felét cellux-szal vissza ragasztották. A címoldalt követő oldalon magyar nyelvű ajándékozási sorok. / Surgical work in french language from the end of 19th century, or the beginning of the 20th century. The cover and the front page is damaged.
Farkass Kálmán: A sík területen fekvő és vízfolyásoktól távoleső hazai városok csatornázása. Bp., 1898, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. 71 p. Korabeli félvászonkötésben. A Magyar Mérnök Egylet aranyéremmel kitüntetett pályaműve 1896-ban. Ritka!
Raoul Heinrich Francé: A növények érzéki és szerelmi élete. Ford. Pogány József; A darwinizmus mai állása. Ford. Kovács Sándor. (Természettudományi Könyvtár) Bp., 1913, Athenaeum. Kiadói karton kötésben
H. W. Loon: Nézz körül a földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Budapest, 1938, Dante. Kiadói egészvászon kötés, picit sérült gerinccel, némileg sérült kötéssel.