H. G. Wells: A nagy katasztrófa 1912-1920. Fordította Tonelli Sándor. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1922, Franklin-Társulat, 159 p. Kiadói némileg foltos aranyozott egészvászon kötés.
Molnár Antal: A zenetörténet szociológiája. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1923, Franklin-Társulat, 191p. Kiadói némileg foltos aranyozott egészvászon kötés.
Durkheim Emil: A szociológia módszere. Fordította és előszóval ellátta Balla Antal. Második kiadás. Kultúra és Tudomány. Budapest, é.n., Franklin Társulat, 198 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
G. Palante: A szociológia vázlata. Fordította dr. Mikes Lajos. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1920, Franklin-Társulat, 231 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
Komáromy László: Az agyvelő boncolása. Tájbonctani és technikai útmutató. Bp., 1947, Posner Grafikai Műintézet Rt. Viseltes papírkötésben, megviselt állapotú papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Orosz Dezső dr.: A gyermek szervezete, életműködései, táplálása, gondozása, gyakori betegségei és ápolása. 20 ábrával. Bp., é.n., Novák és Tsa. Kiadói vászon kötésben.