cca 1930 A Kalevala új rúnói. A Zugtörténelmi Tudománytalan Asztaltársaság D. szakosztálya által kiadott egyetlen hiteles példány szövege. 180 oldalas humoros verses gépirat, főleg studentika témakörben egészvászon kötésben.
1931 Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, művelődési miniszter "Pázmány Péter mint a 17. századi magyar lelkiség kifejezője" című autográf alapvizsga dolgozata. Aláírt, datált. Szeged, 1931. okt. 24. 2 lev. 4 beírt oldal.
Az 1933-ban megnyitott kerepesi úti ügető (BÜE) tribünjének látványterve (a tervező: ifj. Paulheim Ferenc), hajtogatva. Pecséttel jelzett. Méret: 105x50 cm / 1933 Plan of the Budapest Trotting Race Tracks, Good condition, Size, 105x50cm
cca 1936-1943 Harsányi Lajos (1883-1959) költő, győri kanonok aláírt fotója, hátulján üdvözlő sorokkal; Jönnek a barbárok című versének gépirata, valamint a Zászlónk katolikus diáklap Harsányi 60. születésnapja alkalmából írt cikke / cca 1936-1943 Signature of Hungarian poet and priest Lajos Harsányi (1883-1959) on a photograph of himself, with greetings on its back; a typewritten version of one of his poems and an article from a Catholic journal on the occasion of his 60th birthday
1942-43 Gróf Sztáray Mihály sárközi uradalmának Nagy Elemér fakitermelési cégével folytatott levelezése, (levelek, táviratok vegyesen), az uradalmi számtartó, és dr. Bay Miklós ügyvéd aláírásaival, 18 db.
1942-43 Gróf Sztáray Mihály sárközi uradalmának levelezése Katanics Antal út- és hídépítő mérnökkel, a budapest-szeged-beograd útvonal építésvezetőjével, és e kapcsán Nagy Elemér fakitermelő cégével, honvédségi érdekeltségű út építésével kapcsolatban, 3 db, Katanics Antal, és az uradalom számtartójának aláírásaival.
1943 Bácsjózseffalva, Miniszternek címzett levél a Szabadkán készülődő szörnyű eseményekről, a levélben dr. Ijjas, Rajcs és Budanovich püspök nevének említésével