Tétel

Rufpreis:

50 000 HUF

Beschreibung:

Dugonics András (1740-1818): Etelka I-II. Pozsony és Kassa, 1805, Füskúti Landerer Mihály, 1 t.+6+484+4 p.; 1 t.+494+4 p. Harmadik, és életemben utolsó Ki-adás. Korabeli aranyozott félbőr kötés, márványozott lapélekkel, a könyvek elején A. Tischler rézmetszetű címképeivel. Az I. könyvben egy kezdő, egy záró dísszel, és négy rézmetszetű vignettával. Az I. könyv címképe, és címlapja 1788-as első kiadásból pótolt, a két pótolt lap kopott, és maszatos. egy helyen téves, majd helyreálló lapszámozással. (312-313) A II. könyvben egy címlapi, és a kötetben további négy rézmetszetű vignettával. A II. kötetben egy helyen téves, majd helyreálló lapszámozással. (313-319) Ex libris-szel, valamint ex libris bélyegzővel. A borító kopottas, a lapok néhol foltosak. Az első kötet gerincén, és a könyvekben restauráció nyomaival.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor