Darvas József: A legnagyobb magyar falu. Budapest, 1965, Szépirodalmi Könyvkiadó. Egészvászon kiadói papírborítóval, 213 p. A kiadói papírborító szakadozott, karcos. A hátsó szennylapon ceruzával végigjegyzetelt. A könyvben több helyen ceruzás bejegyzés. A könyvet a szerző dedikálta Kovács Sándor Iván irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanárnak.
Hubay Miklós: Tüzet viszek. Budapest, 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. Foltos egészvászon borító, 483 p. A kiadói papírborítója hiányzik. A könyvet a szerző dedikálta Jovánovics Miklósnak, aki az Élet és Irodalom főszerkesztője, majd a Magvető Könyvkiadó igazgatója volt.
Turóczi József: Magyar Szimplicisszimusz. Kalandos történet a XVII. századból. Új életre keltette -. Tizenöt képpel. Budapest., É.N., Béta Irodalmi Részvénytársaság. Kiadói, rajzos félvászon-kötésben, 186 p. A borítója kopott, és foltos. A címlapon ajándékozási sorokkal, az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Bíró József: Szájzár - Három könyv - (1985-1995). Budapest, 1997, Új Mandátum Könyvkiadó - Hatodik Sík Alapítvány, 221 p. Kiadói ragasztott papírkötés. A szerző által dedikált példány!