Csikvári Jákó: A közlekedési eszközök, a vasutak, posták, távírdák, és a gőzhajózás története. II. Budapest, 1883, Franklin-Társulat, 468 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Számos fekete-fehér illusztrációval. Megviselt állapotban!
Reich Károly: Variációk. A pamutszamár keservei, átváltozásai és végső boldogsága. Devecseri Gábor versével. Budapest, 1970, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, rajzos kiadói papírborítóban.
Élő Könyvek: Magyar Klasszikusok 1-60. Nem teljes, a 18.,19. kötetek hiányoznak. Budapest, é.n., Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Változó, többnyire kopottas, de alapvetően jó állapotban.
Kisfaludy Károly minden munkái. A Kisfaludy-társaság megbízásából szerkeszté Toldy Ferencz. 1-6 kötet, négy kötetbe kötve. Pesten, 1859-1860. Heckenast Gusztáv. 1 tábla (Kisfaludyt ábrázoló acélmetszet) + 200 p. ; 218 p. ; 228+(2) p. ; 212+(2) p. ; 204+(2) p. ; 206+(2) p. Korabeli, aranyozott félvászon kötésben.
B. Csűrös Emilia:Lexi és a vöröskereszt. Bp., é.n., Pósa Károly. A címlapot Pál György festette, a szöveg közötti képek Kálmán Ágnes rajzai. Illusztrált kiadói félvászon kötésben.
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó. Ötödik kiadás. Bp., 1904, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Részvénytársaság. Kiadói festett egészvászon kötés, színezett lapszélek, gerincnél kissé szakadt, belül szétvált, egyébként jó állapotban.