1948-1952 Sebes Gusztáv (1906-1986) az Aranycsapat szövetségi kapitányának fényképes belépő igazolványai az 1948-as londoni és az 1952-es helsinki olimpiára, saját kezű aláírásával / Identity Card of Gusztáv Sebes, coach of the Golden Team of Hungary, for Olympiad London and Helsinki, with autograph signature
1953 Magyarország-Anglia, a legendás 6:3-as labdarúgó mérkőzés meccsfüzete, és egy belépőjegye a Wembley Stadionba, ahol az Aranycsapat legyőzte az évtizedek óta veretlen Angliát. A füzet kissé viseltes, kissé foltos, kissé kopottas, a jegyen kisebb folt./ 1953 Hungary - England, legendary football match booklet, and a entry ticket to the Wembley Stadium, where the Golden Team of Hungary defeated England. The booklet in little bit spotty, and worn, the ticket little bit spotty.
1956-1983 Vas Zoltán (1903-1983) 1956-os államminiszter, író hagyatéka. Nagyrészt az 1956-os forradalomra vonatkozó írások, nyomtatványok, PB jegyzőkönyv másolatok gyűjteménye. A nyomtatványok nagy részén Vas saját kezű feljegyzéseivel, kommentárjaival, mint egy készülő köny előmunkálatai. Nagyon sok 1956-os röplap és újság is. Nagy dobozban. Érdekes, forrásértékű anyag. A rendszerváltáskor felértékelődő, kommunistákkal indult, majd velük 1956-után részben szembefordult, egy idő után betiltott író megítélése szempontjából is.
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. "Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai" címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
Szerdahelyi Kálmán (1829-1872) a Nemzeti Színház színészének fényképalbuma, Halála után felesége Pirelle Kornélia tulajdona, majd annak utolsó férje, Rozsnyai Kálmán örökli, aki Gál Gyula színésznek ajándékozza 1908-ban, Rozsnyai Kálmán ajánlásával és aláírásával, a benne található 182 db magyar és külföldi színészeket ábrázoló vizitkártya méretű fotó az eredetikről készült modern másolat, javított bőr kötésben, sárgaréz sarokvédőkkel és csattal, 27x21 cm
1919 Gallé Tibor (1896-1944) festőművész és Kreisel Béla grafikus által készített, kézzel rajzolt hadifogoly újság, olasz hadifogoly táborban, benne sok szövegközti grafikával, valamint képzelt riport Kun Bélával. 8p + 2 rajz. / 1919 Hand drawn POW magazine from Italian POW camp with graphics.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.