11441.
Beendet 27. Gross-Auktion
Historische Dokumenten, Handschriften
48 000 HUF
cca 1940 Szalkay Jenő (1890-1961) - László György (1896-2004): Rákospalotai evangelikus nagytemplom tervrajzai, 7 lapon Szalkay Jenő aláírásával, sérüléssekkel, kissé viseltes vászon mappában, 73x62 cm és 66x53 cm közötti méretben, 10 p. A templom Magyarország első kupolás evangélikus temploma. Alapkőletétele 1936-ban volt és 1941-ben szentelték fel. A költségeket a hívek adományaiból fedezték. / cca 1940 Jenő Szalkai, György László: Evangelical Chruch of Rákospalota, with signatures of Jenő Szalkay, with damages, in a little bit damaged linenbinding folder, beetwen 73x62 cm és 66x53 cm, 10 p