1941-1944 Egy magyar katona képes naplója a keleti fronton két időszakban teljesített harctéri szolgálatról. Dr. Varga Jenő őrnagy több mint 240 eredeti fotóból álló, képaláírásokkal kísért naplója melyben a magyarországi elutazástól Ukrajnán át a don-kanyarig mutatja be a magyar hadsereg útját, a katonák életét a fronton és az egyre kilátástalanná váló küzdelmét a körülményekkel 1942-ig. Az őrnagyot egy második körben 1944-ben is kiküldik a frontra, amikor már a németekkel együtt visszavonulóban lévő hadseregről és a meglátogatott kárpátaljai és erdélyi tájakról készülnek a fényképek. Egyedülálló, rendkívül érdekes anyag. 1942-1944 Photo diary of a Hungarian soldier in the eastern fields. More than 240 original photos.
Indiai díszkard oroszlánfejes markolattal, vászonborítású hüvellyel, a penge rozsdás, egyébként jó állapotban, pengehossz: 69 cm, teljes hossz: 80 cm / Honourary sword from India with hilt decorated with lion head, with scabbard, the blade is rusty, blade length: 69 cm, full length: 80 cm
Demjén Imre (1937-): Honvéd huszártiszt gyalogos díszöltözetben. Festett műgyanta, jelzett, fa talapzaton, m:20,5 cm, díszdobozban, (a Honvédelmi Miniszter ajándéka 2012)
1970 Waffenbrüdershcaft 1955-1970. A Varsói Szerződés "Fegyverbarátság" hadgyakorlat központi lapja a Német Demokratikus Köztársaságban megtartott gyakorlatról. Alkalmi újság, 4 szám jelent meg Magyar, német, orosz, bolgár nyelven / 1970 Special issue for manover "Weaponfriendship" 4x4 magazine in 4 languages. All the issues published
1974 Battonyától Nemesmedvesig. Magyarország felszabadításának képes krónikája. Összeáll. Tóth Sándor és az Ifjúkommunista szerkesztősége. Folytatólagosan: Hazát építő ifjúság. Összeáll.: Gál Lajos és az Ifjúkommunista szerkesztősége. Bőséges képanyaggal, újságrészletekkel, térképpel.