Magyar művelődéstörténet II-V. kötet. A Magyar Történelmi Társulat Megbízásából szerkeszti Domanovszky Sándor.
Bp. 1939-1942. Magy. Tört. Társulat. Az első kötet hiányzik.
Többezer képpel mellékleteken, táblákon és a szövegben.
Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, apróbb kopásnyomokkal.