cca 1943 A Nemzetiszocialista Német Munkáspárt Chamberlain ellenes kiadványa, papír, 7x10cm, "Der Schuldige!!! Chamberlain" Parole der Woche nr. 47/ Zentralverlag der NSDAP., München./ Anti-Chamberlain publication of NSDAP., München
1944 A II. világháborúban ütközetben elhunyt német katona gyászjelentése és a feleségének Lettországból küldött hivatalos értesítő levél, melyben részletesen leírják a férj elestének körülményeit / 1944 Obituary and official report of a German soldier killed in action
Dr. Mészáros János(szerk.): Seregek Ura. Katolikus honvédek ima-, énekes- és oktató könyve. Bp., 1942, Római Kat. Tábori Püspökség. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
1909 Dsida Jenő katonai öltözetben, kabinetfotón (Goszleth), az azonos nevű erdélyi magyar költő apai nagybátyja, elesett a galíciai harcmezőkön, 16,5x11cm