Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által I-II. Az eredeti harmadik kiadás után fordította Öreg János. A fordítást átvizsgálta Pulszky Ferencz. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat, 350 p. + 1 tábla (színes litográfia) + 324 p. Kiadói egészvészon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé fakó és sérült gerinccel.