Dr. Homér Lajos: A Bútor Története. Egyiptomtól Napjainkig. Bp., 1947, "Barka", 313+2 p.+1 lev. hibajavítás. Kiadói aranyozott félvászon, 103-286. p. között összesen 311 képpel. Számozott (1000/723.) és aláírt példány, Pándy Lajos (1895-1957) ex librisz-ével. Szép állapotú példány.