Jacob Burckhardt: Az olasz renaissance műveltsége. Fordította Elek Artúr. 104 mű melléklettel. Budapest, 1945, Dante. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, kopottas állapotban.
Bortnyik-Hevesy-Rabinovszky: Kétezer év festészete. Festői témák története az európai művészetben. Bp., 1943, Dante Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopott állapotban.
Hevesy Iván: Fényképezés a Balatonon. A balatoni felvételek teljes útmutatója, a fényképeznivalók seregszemléje és a fényképező kirándulások kalauza. Bp., HaFa. Kiadói papírkötés, celluxszal ragasztott, kopottas állapotban.
9 db különféle, magyar és külföldi festőkről szóló művészeti kiskönyv: Nagybánya, a festőtelep művészei (Miskolc, 1994), Michelangelo (Bp., 1976), Gaugin (Bp., 1968), Gyárfás (Bp., 1971), Lőrincz Gyula (Bp., 1971), Vedres (Bp., 1973), Masaccio (Bp., 1972), Duccio (Bp., 1973), Szárján (Bp., 1970). Papírkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
Nagy Imre: Xilogravuri - fametszetek - Holzschnitte - xilogravures. Miercurea Ciuc/Csíkszereda, 1983, Hargita Megye Szocialista Művelődési és Nevelési Bizottsága - Csíkszeredai Múzeum. Papírkötésben, jó állapotban.