Tétel

Katalognummer:

11584.
Beendet 25. Gross-Auktion
Signatur

Rufpreis:

200 000 HUF
542,01 EUR, 625,00 USD

Beschreibung:

A budafoki Magyar Királyi Állami Pincegazdaság vendégkönyve, 1926-1930. Rengeteg aláírással. Köztük több híres és ismert ember kézírásával. Pl: Mayer János (1871-1955) földművelésügyi miniszter, Behtlen István (1874-1946) miniszterelnök, Walko Lajos (1880-1954) politikus, miniszter, Vass József (1877-1930) politikus, egyházfi. 1927. június 14.-én a Magyar Királyi Opera tagjai tettek látogatást itt. Köztük: Budanovits Mária (1884-1976), Walter Rózsi (1901-1974), Tamássy Miklós (1881-1933), Makoldy Némethy Ella (1895-1961) és férje Makoldy József (1890-?) festőművész, grafikus és valamint még sokan mások is. 1929. április 16-án József Ferenc főherceg (1895-1957), és felesége Anna főhercegnő (1903-1976), valamint kísérete Festetics Pál (1858-1930) és felesége látogatott el ide. 1929. június 6.-án Horthy István (1904-1942) és magsasrangú vendégei, Nikolaus Erbgroßherzog von Oldenburg (1897-1970) és felesége, Helene (1899-1948), valamint kísérete látogattak el ide. Később az Országos Levéltár tisztviselői látogattak el ide, 1929 november 5.-én. Köztük Mályusz Elemér (1898-1989). Rendszeresek voltak az iskolai, céges, különféle szervezetek látogatásai, amelyek rendre bejegyezték magukat. A könyvben még számos aláírás és bejegyzés található, amely felfedezésre vár. Kopottas egészvászon kötés, 190 p.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor