Tétel

Rufpreis:

50 000 HUF

Beschreibung:

Ady Endre versek I. feliratú, aranyozott, igényes bőrkötéses könyv, amelyet Rozsnyai Kálmánnak szóló ajándékozási sorokkal látták el, 1936-ban. De maga a könyv lapjai üresek. Valószínűleg Ady már nem tudta használni. Az utolsó lapon: "E könyvet Léda asszony csináltatta Ady Endre számára - Rozsnyay Kálmánnak küldi barátsággal. A Buby. 1936. okt. 12" Buby becenév Brüll Bertát rejti, aki Brüll Adél, Léda testvére volt. Rozsnyai Kálmán és felesége, Rozsnyai Kálmánné az Ady Endre és az Ady család jó barátai voltak. A könyvet két évvel Léda halála után küldte el Rozsnyaynak Brüll Berta ajándékként. Az ajándékozási sorok szerint eredetileg a könyvet Léda csináltatta Ady Endrének. E sorok alatt újabb, de már másnak szóló ajándékozási sorok. ,,Kis vitézemnek névnapjára; 1941. Nógrádverőce." Rozsnyay és a felesége is Nógrádverőcén(Verőce) élt egy ideig, és ott is temették el őket. Jó/közepes állapotban kopásokkal.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : vörös_iván