Monumenta literarum. (A világirodalom kisebb remekművei. Kner hasonmás kiadás A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos.) 1.-2. sorozat. Komplett! összesen 24 db Kner Izidor, Gyoma (a tékákon kisebb hibák, de a tatalom szép állapotban)
Franklin Társulat könyvtára - Magyar klasszikusok sorozat 1-40. kötet, egy kötet híján komplett sorozat. Bp., é. n., Franklin-Társulat Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. (hiánytalan kötetek, többnyire jó állapotban)
Élő Könyvek: Magyar Klasszikusok I-XL. Bp., é.n., Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban (a 8., 37. és 38. kötet hiányzik)
A Pallas nagy lexikona. A- Aradvármegye. Az összes ismeretek enciklopédiája tizenhat kötetben. I. kötet A szövegben 235 ábra; külön mellékletül 31 kép, ezek közt 4 színnyomat, 16 térkép és 3 városi tervrajz.Budapesten, 1893, Pallas. Aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Viseltes sarkok ill. gerinc.
alsó-viszti Fogarasi János: Magyar és német zsebszótár. Legújabb helyesirás szerint, s az újonnan alakított vagy fölélesztett szókkal bővitve. Második vagy magyar-német rész. Második, jobbított, ls sok ezer új szókkal bővített kiadás. Pesth, 1848, Hecekenast Gusztáv. 4 lev., 696p. Korabeli egészbőr kötésben, lapjai helyenként foltosak. Kötéstábla elvált
Tompa Mihály versei. I.-V. kötet (Komplett!) Pesten, 1858. Heckenast Gusztáv. 1. Dalok. Románczok. 231p. és T. acélmetszetű portréja. 2. Dalok. Románczok. VIII. 248 l. 3. Regék. VI. 224 l. 4. Népregék. 2 sztl. lev. 221 l. 1 sztl. lev. 5. Beszélyek. Balladák. 214 l. 1 sztl. lev. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel. Jó állapotban
Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I-VI. kötet. Budapest, 1893, Franklin. Kiadói, aranyozott, domdornyomott félbőr kötésben, színezett lapszélek. A gerinc ill. a sarkok kissé viseltesek, egyébként jó állapotúak.
Arany János összes munkái Új lenyomat. XI.-XII. Levelezése író barátaival. Bp., 1900. Franklin. A sorozat az 1883-89-es Ráth-féle kiadás új lenyomata. Díszes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Könyvtári duplum