Gink Károly, Keresztury Dezső: Változatok Bartók színpadi műveire: A csodálatos mandarin nyomán; A kékszakállú herceg vára nyomán; A fából faragott királyfi nyomán. Bp., 1976, Gondolat. 3 db könyv, papírkötésben, jó állapotban.
Levey, Michael: A festészet rövid története. Giotto-Cézanne. Bp., 1972, Corvina. Rengeteg színes illusztrációval. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Seemann-Katalog. Farbige Gemäldeproduktionen mit 663 Bildwiedergaben. Leipzig, 1960, VEB E.A. Seemann BUch- und Kunstverlag. Egészvászon kötés, képekkel gazdagon illusztrált, jó állapotban / full linen binding, good condition.
Fiscel, Oskar dr.: Tizian - des Meisters Gemälde in 230 abbildungen. Klassiker der Kunst in Gesamtausgaben 3. Band. Stuttgart, 1904, Deutsche Verlags-Anstalt. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Balogh László: Eduard von Grützner 1846-1925. Ein Münchner Genremaler der Gründerzeit. Monographie und kritisches Verzeichnis seiner Ölgemälde, Ölstudien und Ölskizzen. Mainburg, 1991, Pinsker-Verlag. Rengeteg színes képpel, illusztrációval. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Czére Andrea: L'eredità Esterházy. Disegni italiani del Seicento dal Museo di Belle Arti di Budapest. Bp., 2002, Akadémiai Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
Gronau, Georg: Correggio - des Meisters Gemälde in 196 abbildungen. Klassiker der Kunst in Gesamtausgaben 10. Band. Stuttgart, 1907, Deutsche Verlags-Anstalt.Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Válogatás magyar magángyűjteményekből. Selections from Hungarian private collections. Vál.: Mravik László, Sinkó Katalin. Bp., 1981, Magyar Nemzeti Galéria. Papírkötésben, jó állapotban.