Henry Morton Stanley: Legsötétebb Afrikában. A legsötétebb Afrikában. Emin pasa és a zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Bp., 1891, Ráth Mór. Egységes kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, gazdag szövegközti és egészoldalas metszetanyaggal, jó állapotban 634p.