Horváth Jenő: Diplomáciai történelem. 2. köt.: A frankfurti szerződéstől a párisi szerződésekig 1871-1920. Bp., 1921, Szent István Társulat. Kicsit kopott papírkötésben, restaurált gerinccel, egyébként jó állapotban, felvágatlan példány.
Nagykállói Fényes István: Debrecen városának, ez keresztyén res-publicának az 1664-ik esztendőben esett minden dolgairól való verses krónika. S. a. r.: Mata János. Bp., 1943, Exodus Könyvkiadó. Szakadt gerincű papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Egyetemes történet. Szerk. Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. 1-4. köt. Komplett sorozat. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Kiad. A Magyar Szemle Társaság. Bp., [1935]-1937., Révai. 4 db.Első kiadás. Egységes korabeli, márványmintás félbőr kötésben, a kötéssel megegyező mintázatú metszéssel. Egységes, dekoratív sorozat.
Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral). Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói, díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel. Gerinc egy helyen sérült, egyébként szép állapotú példány.
Burchard Brentjes: Kánok, szultánok, emírek. Az iszlám a Timurida Birodalom összeomlásától az európai hódításig. Bp., 1985, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, védőborítóval, jó állapotban.
2 db könyv-Lovas Márton: Magyar voltam a GULÁG-on. Bp., 1989, Széchenyi Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban; Dr. Füzes Miklós: Modern rabszolgaság. Magyar állampolgárok a Szovjetunió munkatáboraiban 1945-1949. Bp., 1990, Formatív Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
2 db könyv-Berecz János: Ellenforradalom tollal és fegyverrel, 1956. Bp., 1981, Kossuth; Gosztonyi Péter: 1956, A magyar forradalom története. Bp., 1988, Áramlat Független Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.