Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 58

11886.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

cca 1750-1850 A Bodroghy, másként Pap nemesi család részére I. Ferdinánd magyar király által 1563-ban adományozott címer képe, festett selyem, üvegezett fa keretben 40×32 cm
11887.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

1801 Búza-kalász-koszorú, mellyel Jósef ő királyi fő-hertzegségének, Magyar Ország nádor-ispánnyának, midőn tőle Felséges kegyességgel látogattatnék, tisztelkedik a Kesztehlyi Georgikon. 1801. aug. 23. Kissé kopottas, de alapvetően jó állapotban, 8 p.
11888.

Rufpreis:
1 800 HUF
16

11889.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,98
118,75

1803 A siket-némák nevelés és tanítás által áhétatos keresztényekké és az ország hasznos tagjaivá való formálásának szükséges voltáról szóló írás, mellyet a nemes magyar nemzetnek ajánlanak a V. S. N. N. H. E. Vác, 1803, Máramarosi Gottlieb Antal. Papírkötésben, kissé kopottas állapotban.
11890.

Rufpreis:
2 000 HUF

1808 Nagy méltoságu várkonyi és örökös marczaltői gróff Amade Antal ... Szamosban öszve gyültt ... T. Karokhoz és Rendekhez tartott ékes és Fontos Beszédje. Szombathely, Perger Ferenc. Kicsit kopottas, de alapvetően jó állapotban, 8 p.
11891.

Rufpreis:
1 800 HUF

1831 Elenchus medicamentorum praeter taxam pharmacorum anni 1829 pretio, inde a prima Novembris anni currentis 1831 usque ulteriores ordinationes, auctorum et deminutorum. Gyógyszerek árjegyzéke, latin, magyar és német nyelven, 16 p.
11892.

Rufpreis:
3 000 HUF

11893.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

1842.,folyamodvány, a Királyi Tanács levele Corneli János káptalani helynökhöz, a Nagyváradi görög katolikus egyházmegye megbízott ordináriusához, ex offo levél, száraz pecséttel
11894.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

1845 Pozsony, német nyelvű irat, több személy aláírásával. / A document in German from Pressburg/Bratislava, with signatures.
11895.

Rufpreis:
2 000 HUF

1848dik évi magyar országgyűlésen alkotott törvényczikkelyek, magyar közügyéri kiadás után. Kassa, [1848], Werfer Károly. Papírkötésben, jó állapotban.
11896.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

1848 A király tanácsadója megmagyarázza a népnek az uj törvényeket. Buda, Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Kicsit kopottas, de alapvetően jó állapotban, 52 p.
11897.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
16

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF