XX. sz. eleje: Mechanikus, bronz kandalló óra, francia szerkezettel, zománcozott számlappal, felet és egészet üt. Tetején nyitható amforával. Üveg nélkül, jelzés nélkül, kulcs nélkül, jár, de beállításra szorul. / Begining of the XXth century: Bronze chandellier watch with enameled dial, strikes half and hour, without glass, needs setting. 30 cm
cca 1920 Nagyméretú mechanikus falióra. Hoser Victor Budapest felirattal, kopott zománcozással. Felhúzó kulccsal, elinduló, de tisztításra szoruló szerkezettel, üveggel / Large wall watch d:44 cm