Terray, Lionel: Cuceritorii inutilului. Din Alpi în Annapurna. Bukarest, 1972, Editura Ştiinţifică. Számos képpel. Vászonkötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
Tichy, Herbert: Zum heiligsten Berg der Welt. Auf Landstrassen und Pilgerpfaden in Afghanistan, Indien und Tibet. Bécs, 1937, Verlag Anton Schroll. Számos képpel, 2 db térképpel. Vászonkötésben, kissé viseltes papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Der Kampf um die Weltberge. Szerk.: Herzog, Theodor. München, 1934, Verlag F. Bruckmann. 114 fényképpel, számos térképpel. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
Bauer, Paul: Um den Kantsch. Der zweite Angriff auf den Kangchendzönga 1931. München, 1933, Verlag Knorr & Hirth GmbH. Vászonkötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
De Déchy, Maurice: The Sources of the Kuban. s. l., [cca 1902], s. n. Különlenyomat a hegymászással foglalkozó "The Exploration of the Caucasus" (Szerk.: Freshfield, Douglas William; Sella Vittorio. London, 1902) című munkából, egy képpel és egy térképpel. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.