Detre László: Üzenetek a világűrből. Kozmikus hatások a Földön. Bp. (1939) Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 279 p. XVI t. 114 szövegközti ábrával. Festett kiadói egészvászon kötésben
Dr. Tárczy-Hornoch Antal: Mikoviny Sámuel. Különlenyomat a Térképészeti Közlöny IV. kötet 1-2. füzetéből. Bp., 1936, M. Kir. Állami Térképészeti Intézet. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp. 1943. Bibliotheca. A borító Mészáros Tamás munkája. Illusztrált, kiadói félvászon kötésben. Gerincnél sérült, javított.
Richard, J.: Oczeánográfia Ford.: Pécsi Albert Bp. 1912. Kir. M. Termtud. Társ. 576 p. 344 képpel és ábrával. Kiadói, illusztrált, aranyozott Gottermayer egészvászon sorozatkötésben. Hátulján foltos.
Worschitz, Frédéric: La Hongrie forestiére d' aujourd'hui. 1931, Édition de la "Science Histirique". Kiadói papírkötés, 2 melléklettel, jó állapotban / paperback, good condition
Archibald, Williams: Korunk találmányai. A drótnélküli távíró, a folyékony levegő alkalmazásai... Az angol eredeti nyomán átdolgozta Sándor Szilárd. Budapest, 1910, Franklin. Kopottas, aranyozott, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.