Horvát István: Rajzolatok a' magyar nemzet legrégiebb történeteiből. Figyelem gerjesztésül ki adta - - a Széchenyi országos könyvtár őrzője a' Magyar Nemzeti Múzeum mellett. Pesten, 1825. Petrózai Trattner. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, körül festett lapszélekkel. 132p. Néhány oldalon ceruzás bejegyzéssel, két oldalon apró, szöveget nem érintő hiánnyal, egyébként szép állapotban.