Gőldi A. Emil - Gorka Sándor: Rovarok szerepe a betegségek előidézésében. 286 szövegközti képpel. Bp., 1925. K. M. Természettudományi Társulat kiadása. Gottermayer féle egészvászon kötésben.
Brehms Tierleben. Allgemeine Runde des Tierreichs. Mit 1910 Abbildungen im Text, 11 Karten und 180 Tafeln in Farbendruck und Holzschnitt. Dritte, gänzlich neubearbeitete Auflage. Säugertiere-Erster Band. Leipzig und Wien, 1893, Bibliographisches Institut. Kiadói félbőr kötés, erősen kopottas állapotban / Half leather binding, bad condition
Miall Laurence Mackenzie és Miall Stephen: Anyag és élet. Bp., 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 32 táblával és 35 szöveggel, vászon kötés, jó állapotban
Dr. Kiss Ferenc: Tájanatómia. II. bővített kiadás, 51 színes és 18 szövegközti ábrával. Bp., (1933), Novák Rudolf és Társa. Későbbi félvászon kötés, jó állapotban.
Dr. Forel Ágoston: A nemi kérdés. Természettudományi, lélektani és egészségtani tanulmány a jövendő fontos szociális feladatainak megoldási kísérleteivel. A világháború tapasztalatai alapján bővített 1923. évi legújabb kiadás után fordította: dr. Fülöp Zsigmond. Második kiadás. Bp., 1926, Nova. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé sérült