Acsády Ignác: A magyar birodalom története I-II. A kútfők alapján a művelt közönség számára. Bp., 1903-1904, Athenaeum. Aranyozott gerincű félbőr kötés, belső előlapja hiányzik, az első lap kijár, az első kötet belsejében a lapok kijárnak, kopottas állapotban.
Jászi, Oskar: Magyariens Schuld, Ungarns Sühne. Revolution und Gegenrevolution in Ungarn. Mit einem Geleitwort von Eduard Bernstein. München, 1923, Verlag für Kulturpolitik. Félvászon kötés, belül a gerincnél enyhén levált, jó állapotban.
A magyar nemzet története II.: Marczali Henrik: Magyarország története az Árpádok korában (1038-1301). Bp., 1896, Athenaeum. A belső kötéstáblán possessori bejegyzéssel. Képekkel illusztrált félvászon kötés, szakadozott szélű mellékletekkel, a gerince aranyozott, jó állapotban.
Dr. Mangold Lajos-Dr. Horváth Cyril (szerk.): Tolnai Világtörténelme I-IV. kötet. Bp., Magyar Kereskedelmi Közlöny, Hírlap-és Könyvkiadó Vállalat. Kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, szép állapotban.
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. A sorozat utolsó 3 kötet (P-ZS) és a pótlék kötet (A-Z). Reprint. Bp., 1988. Helikon Kiadó. Hibátlan állapotban. Kiadói tékában.
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. II.: Magyar renaissance. III.: A kereszténység védőbástyája. IV.: Barokk és felvilágosodás. V.: Az új Magyarország. Bp., 1939-1942 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. + 670p. + 664p. 658p.; 684p. Rendkívül gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal, táblákkal. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben a gerincen néhol kis hibákkal.
A Pesti Hírlap Könyvtára 3 kötete: Az Ezeréves Magyarország, Az élet útmutatója. A Föld és lakói. Bp., 1938, A Pesti Hírlap Kiadása. Aranyozott, egészvászon kötésben. Kopott aranyozással
Hegedüs Lóránt: A Pesti Magyar Kereskedelmi bank keletkezésének és fennállásának története II. 1892-1917 Bp., 1917. Athenaeum. A bank kiadása. 576p. fotókkal. egészvászon kötésben