Bücher: Religion

Zahl der Lose: 35

Éneklésben tanító-mester, az-az A'Kersztyén hitnek fő ágazatait magokban foglaló idvességes énekek melyek, A'Frantziai rendes nótákra szabatván az Istenes éneklésben gyönyörködő Magyar Nemzetnek kedvére és hasznára rendeltettek. Harmadik nyomtatás. Posonyban Landerer Mihály betűivel. 1784. Modern kartonkötésben
12918.

Rufpreis:
2 000 HUF

Sipos József: Az Egyháziak’ Érdemei az emberiségről, és a’ mai Hivatalosok’ Hálátalansága azok eránt, egy egyházi Beszédben megvilágosítva, .. melly’ mélt. Tiszt. Hallerkői gróf Haller Ferentz úrnak … tartatott. Nagy-Váradon a’ B. Asszony’ Székes-Templomában, Pünkösd után a’ XIX-dik Vasárnapon, az 1828-dik esztendőben. Nagy-Váradon, 1828. Tichy János. 48 p. Fűzve.
12919.

Sipos József: Az Egyháziak’ Érdemei az emberiségről, és a’ mai Hivatalosok’ Hálátalansága azok eránt, egy egyházi Beszédben megvilágosítva,
.. melly’ mélt. Tiszt. Hallerkői gróf Haller Ferentz úrnak … tartatott. Nagy-Váradon a’ B. Asszony’ Székes-Templomában, Pünkösd után a’ XIX-dik Vasárnapon, az 1828-dik esztendőben. Nagy-Váradon, 1828. Tichy János. 48 p. Fűzve.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Bunián János: Kereztyén utozás a boldog örökké valóságba mellyben a meg térő és Isten kereső Lelkeknek minden állapottyok külömbb-külömbb féle kép példákban és ábrázatokban le-festetik. Második könyv. Kolozsváratt 1778. Ref. Coll. betüivel. Későbbi, belül megviselt félbőr kötésben.
12920.

Rufpreis:
2 800 HUF

3 imakönyv, 2 bőr kötésben-Egger Ágoston: A keresztény apa modern társadalmunkban. Bp., 1904, Szent István Társulat; L'Anné Liturgique. Paris, 1900. Páduai Szent Antal imakönyv. Bp., 1900, Rózsa K. és Neje. Kissé kopottas állapotban.
12921.

Rufpreis:
1 000 HUF

Sion énekei. Énekgyűjtemény gyülekezeti és házi használatra. Bp., 1900. Félvászon kötésben, erősen megviselt állapotban
12922.

Rufpreis:
800 HUF

Majzonett Lajos: Az ó testamentomi ekklésiának históriája, a' sz. írás szerént. Az első embertől fogva, a' Babilóniai fogságból lett vissza-térésig. Ford. Pétzeli Jó'sef. I. köt. Komáromban, 1791. Wéber. XXX, 583p. Modern, bordázott gerincű bőr-kötésben. Néhány lap javított
12923.

Majzonett Lajos: Az ó testamentomi ekklésiának históriája, a' sz. írás szerént. Az első embertől fogva, a' Babilóniai fogságból lett vissza-térésig. Ford. Pétzeli Jó'sef. I. köt.
Komáromban, 1791. Wéber. XXX, 583p. Modern, bordázott gerincű bőr-kötésben. Néhány lap javított

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Klasszikus Arany Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Lipcse - Bp. 1897 Pallas, Irta (összeáll.) Dedek Crescens Lajos és Hock János. Előszóval ell. Vaszary Kolos és Császka György. I. II. kötet Festett,aranyozott, kiadói egészbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, rézcsattal, veretekkel. Üvegdíszítések egy kivételével hiányoznak, gerinc két helyen sérült, néhány hártyapapír szakadozott. Egyik rézcsat hiányzik. Betétként az I. kötetben Családi Krónika, melyben litho lapokon a fontosabb családi események feljegyzésére. Kitöltetlen.
12924.

Klasszikus Arany Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Lipcse - Bp. 1897 Pallas, Irta (összeáll.) Dedek Crescens Lajos és Hock János. Előszóval ell. Vaszary Kolos és Császka György. I. II. kötet Festett,aranyozott, kiadói egészbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, rézcsattal, veretekkel. Üvegdíszítések egy kivételével hiányoznak, gerinc két helyen sérült, néhány hártyapapír szakadozott. Egyik rézcsat hiányzik.
Betétként az I. kötetben Családi Krónika, melyben litho lapokon a fontosabb családi események feljegyzésére. Kitöltetlen.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

12925.

Rufpreis:
6 000 HUF

12926.

Pressburg 1770. Landerer. Kötés nélkül, krúdában maradt példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

Rippel, Gregorius: Die Schönheit der katholischen Kirche dargestellt in ihren äusseren Gebräuchen in und ausser dem Gottesdienste für das Christenvolk. Von Gregorius Rippel. Mainz, 1844. Kirchheim, Schott und Thielmann
12927.

Rufpreis:
800 HUF

Az evangeliomok és epistolák mellyeket esztendőt által olvastat az Anyaszentegyház a Római rend szerint vasárnapokon és ünnepeken a Krácsonyi 's Húsvéti énekekkel együtt. Budán, 1845. Kir. Egyetem Költségén. 384p. Kissé sérült félbőr kötésben
12928.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Hollók Imre: Conamina Regum Apostolicorum de Augusta Domo Austriaca natorum ad Felicitandam Nationem Hungaram impensa per... Posonii, 1833. Heredum Belnay. 215p. Korabli félbőr kötésben / In half leather binding
12929.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF