Polgárdy Géza: Székesfehérvár és környéke kalauza. Magyarországi útikalauzok 1. Lux Géza rajzaival és város térképével. Bp., 1938. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötésen itt-ott kisebb kopásokkal, két kötet gerince félig elvált, de javítható
Hegedüs Lóránt: A Pesti Magyar Kereskedelmi bank keletkezésének és fennállásának története II. 1892-1917 Bp., 1917. Athenaeum. A bank kiadása. 576p. fotókkal. egészvászon kötésben
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, mellyben minden város, falu és puszta, betürendben körülményesen leiratik I. kötet. Pest, 1851, Kozma Vazul. Reprint kiadás (1984), aranyozott műbőr kötés, jó állapotban.