Boruttau, Horst: Landarbeiterwohnungsbau im Vierjahresplan. Planung und Gestaltung der Bauten. Bearb. im Reichsarbeitsministerium von - -. Berlin - Wien - Leipzig, 1939, Otto Elsner. Kiadói egészvászon kötésben, gazdag kép- és ábraanyaggal, jó állapotú / Linen binding, richly illustrated, good condition
Baur, John I. H.: Revolution and Tradition in Modern American Art. Cambridge Mass., 1958, Harvard University Press. Kiadói egészvászon kötésben, fekete-fehér fotókkal illusztrált / Linen binding, with black-and-white photos
Churchill Semple, Ellen: Influences of Geographic Environment on the Basis of Ratzel's System of Anthropo-Geography. London, é.n., Constable & Company LTD. Kiadói, aranyozott gerincű, egészvászon kötésben, 21 térképpel, az első 13 oldalon tintával írt bejegyzések, egyébként jó állapotú / Linen binding, with 21 maps, on the first 13 pages ink notes, otherwise in good condition
Altenberg, Peter: Auswahl. Aus seinen Büchern von Karl Kraus. Wien, 1932, Anton Schroll. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotú (foltos) / Original linen binding, good condition ( stained)
Jósika Julia: Mittheilungen aus dem Auslande. Eine Jugendschrift I-II Bde. / Közlések a külföldről. Fiatal olvasók számára I-II. Pest, 1855. Heckenast. Német-magyar kétnyelvű kiadás, újrakötve, amatőr félbőr kötésben, a litografált címképek hiányoznak, a 21-22. lap erősen sérült
Emlékkönyv az Erdélyi Múzeum-Egyesület félszázados ünnepére, szerk: Erdélyi Pál. Kolozsvár, 1909-1942, Az Erdélyi Múzeum-Egyesület kiadása. Műbőr kötésben