FLAMMARION, Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása. Ford. Hoitsy Pál. I-II. kötet. A két kötet összesen: 720 ábrával, színezett kőnyomattal, csillagászati térképpel stb.
Budapest, 1885 Pallas. Aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben. Szép példány.