Laboulaye, Eduard: Az Egyesült Államok története III. Irta --. A 3-ik kiadás után forditotta Szász Domokos. Harmadik korszak. Az Egyesült Államok alkotmánya. 1783-1789. Pest, 1871, Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések, jó állapotú
Karcsu Antal Arzén: A római pápák történelme Sz. Pétertől korunkig. Müller, Hoffmann, Smets, Sandini, Kolb, Burio, s egyéb kútfők nyomán szerkesztette - -. VII. köt. Pest, 1871, Bartalits Imre Gyorssajtónyomása. Félvászon kötésben, jó állapotú
1930 Maderspach Viktor: Az oláhok vérnyomában a Fekete tengerig. 7 térképvázlattal, második kiadás, Miskolc, 1930, Ifj. Ludvig és Janovits, félvászon kötésben, 14x20 cm
A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsátja a kongresszus előkészitő bizottsága. Bp., 938, Szent István Társulat. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Bp., 1925. Enciklopédia.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., [Pesti Napló]. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben
Wells, H. G.: Die Geschichte unserer Welt. Mit 59 historischen Karten und 53 teils mehrfarbigen Abbildungen. Berlin - Wien - Leipzig, 1932, Paul Zsolnay. Kiadói egészvászon kötésben, illusztrált, jó állapotú / Linen binding, illustrated, good condition