Remekírók Képes Könyvtára: Kossuth Lajos válogatott munkái. Magyar művészek rajzaival. Bp., 1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Leszik-féle liliomos egészvászon kötésben, szép állapotban
Balassa Imre: A magyar királytragédia - IV. Károly Bp. 1925. Világirodalom. 256p. + 3 t. (fotók) Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. Szép állapotban
Münch, Ernst: Allgemeine Geschichte der neuesten Zeit von dem Ende des großen Kampfes der europäischen Mächte wider Napoleon Bonaparte, bis auf unsere Tage. IV. Stuttgart, 1838. 468p. aranyozott, piszkos egészvászon kötésben / In dirty full linen binding
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., [Pesti Napló]. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán folt látható, egyébként szép állapotú példány
Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.
Friedrich Koepp: Alexander der Große. Mit einer Kunstbeilage und 85 Abbildungen (Monographien zur Weltgeschichte IX) Bielefeld-Leipzig, 1899, Velhagen & Klasing. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban / Gold plated linen binding, good condition
Eduard Heyck: Bismarck (Monographien zur Weltgeschichte IV). Mit einem Brief-faksimile und 190 Abb. Bielefeld-Leipzig, 1904, Velhagen & Klasing. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, illusztrált, jó állapotú / Linen binding, illustrated, good condition
A kelet ókori népeinek története. Maspero Gaston műve alapján átdolgozta Fogarassy Albert. Átnézte Goldziher Ignácz. Bp., é.n., Franklin-Társulat - Révai Testvérek. Szövegközti képekkel, táblákkal és térképekkel gazdagon illusztrált, újrakötve félvászon kötésbe, kissé viseltes állapotú