Gróf Teleki Pál- Hóman Bálint: Mátyás király - emlékkönyv születésének ötszázéves fordulójára I.-II. Franklin - Társulat, Budapest 1940. Félbőr kötésben (az egyik kötet kötése szétvált, de a darabjai megvannak)
Kossuth emlékalbum Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerkesztette dr. Kovács Dénes. Írták a történeti esemény szemtanui. Bp., 1910. Wodianer F. és Fiai. 231 p. Kiadói, aranyozott, dombornyomású, bordó vászonkötésben. (gerincen kis sérülés, egy lap szakadt)
Karcsu Antal Arzén: A római pápák történelme Sz. Pétertől korunkig. Müller, Hoffmann, Smets, Sandini, Kolb, Burio, s egyéb kútfők nyomán szerkesztette - -. VII. köt. Pest, 1871, Bartalits Imre Gyorssajtónyomása. Félvászon kötésben, jó állapotú
Balassa Imre: Világostól Josephstadtig 1849-1856 Földy János naplótöredékeiből. Bp., 1939. kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 323p. Egészvászon kötésben szép állapotban