A magyar népköltés remekei I-II. (Remekírók Képes Könyvtára) Szerk. bev. Vikár Béla. Bp., 1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Leszik-féle szecessziós aranyozott egészvászon kötésben, kortárs művészek illusztrációival, jó állapotban (a 2. kötet előzéklapja hiányzik)
Életképek. - Szépirodalmi és kritikai folyóirat. Szerk. Frankenburg Adolf. 1-26. szám Pesten, 1845. jan 3. - jún. 27. [2], 828p. Garay János, Horváth Mihály, Irinyi József, Jókai Mór, Nagy Ignácz, Petőfi Sándor, Pulszky Ferenc, Vas Gereben és mások írásaival. Az utolsó 2 lap kissé sérült. Kötés nélkül.
1933 Herczeg Ferenc válogatott munkái emlékkiadásának 8 kötete, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt kiadása, Bp., kiadói egészvászon kötésben, megviselt állapotban
Tompa Mihály összes költeményei. Teljes kiadás. I-VI. kötet. Hiány (2., 4.) Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly Pest, 1870. Ráth Mór 4 kötet szép állapotú Aranyozott egészvászon kötésben, az első kötetben a költő arcképével
Anakreón. Anakreón versei, anakreóni dalok, töredékek. Ford. Devecseri Gábor. Szász Endre illusztrációival. Bp., 1962, Magyar Helikon. Illusztrált egészvászon kötésben, a kötés foltos, belül jó állapotú
Kölcsey Ferencz válogatott munkái. Bp., é.n., Lampel. Remekírók képes könyvtára Leszik-féle liliomos festett egászvászon kötésben, egy lap kijár, kopott
Lándor Tivadar: Vörösmarty-album, a költő válogatott költeményei - Csongor és Tünde, A Pesti napló előfizetői számára készült kiadása, 20 színes melléklettel és számos szövegképpel, Franklin Társulat nyomdája, 1909, kiadói dombornyomott egészvászon kötésben, sérült gerinccel és szétvált kötéssel
Magyar Írómesterek. A Petőfi Társaság Jubiláris Könyvei, 7 kötet: Költemények, Elbeszélések, Tanulmányok, Bársony István, Lázár István, Lampérth Géza, Farkas Pál. Bp., 1926, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. Egy-egy köteten a kötés sérült, egyébként jó állapotúak