Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 9

Arany János összes költeményei. Arany János vejének, Szél Kálmánnak szóló saját kezű ajánlásával! Pest, 1867. Ráth Mór. 767 p 8 t. Javított, kiadói egészvászon-kötésben, aranyozott élmetszéssel
11369.

Arany János összes költeményei. Arany János vejének, Szél Kálmánnak szóló saját kezű ajánlásával!
Pest, 1867. Ráth Mór. 767 p 8 t. Javított, kiadói egészvászon-kötésben, aranyozott élmetszéssel

Rufpreis:
70 000 HUF
189,70
218,75
17

Ponson du Terrail (Pierre Alexis): Rocambole összes kalandjai. Rocambole ifjúságától - Rocambole végküzdelméig - összesen 32 kötetben. Ford. Mártonffy Frigyes. Teljes sorozat! Bp. 1872-1878. Friebeisz. Első kiadás! Korabeli aranyozott félvászon-kötésben. Szép, egységes sorozat. Egyenként is igen ritka könyvek, de kompletten aukción még soha nem fordult elő. Néhány könyv lapjai kissé foltosak, de összességében jó állapotban
11370.

Ponson du Terrail (Pierre Alexis): Rocambole összes kalandjai. Rocambole ifjúságától - Rocambole végküzdelméig - összesen 32 kötetben. Ford. Mártonffy Frigyes. Teljes sorozat!
Bp. 1872-1878. Friebeisz. Első kiadás! Korabeli aranyozott félvászon-kötésben. Szép, egységes sorozat. Egyenként is igen ritka könyvek, de kompletten aukción még soha nem fordult elő. Néhány könyv lapjai kissé foltosak, de összességében jó állapotban

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

Lantos Béla: Gyere te szomjas. Henri Barbusse előszavával. Bp. 1928. Szerző. 47p. Első kiadás! A borítékot tervezte Lengyel Lajos, ólomba véste Sallmayer Ferenc. Fűzve, kiadói borítékban (kis gerinchibával).
11371.

Rufpreis:
8 000 HUF
11

Gáspár Janő: Isten leventéje. Regény Szent Imre herceg korából. Jaschik Álmos borítójával és könyvdíszeivel. Bp., 1930, Palladis. Kiadói egészvászon kötés, kartontokban, illusztrált, jó állapotban.
11372.

Rufpreis:
6 000 HUF

Jósika Miklós: Zólyomi. Egy részben. Ötödik kiadás. Pesten, 1868, Heckenast Gusztáv. Korabeli egészvászon kötésben, festett élmetszéssel, jó állapotú (a szövegben ceruzás bejegyzések)
11373.

Rufpreis:
4 000 HUF

1940 Hindu csokoládégyár eredeti fotókkal illusztrált bemutatkozó könyv. A gyár története 40 oldalon, 39 eredeti fotóval.  80 oldal. Egészvászon kötésben / 1940 Hindu chocolate-factory introducing booklet on 80 pages with 39 original photos 22x25 cm
11374.

Rufpreis:
6 000 HUF

Révai (Miklós), Ioannes Nicolaus: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Volumen secundum. Pestini, 1806, Trattner. Modern félbőr kötésben, újrakötve, felvágatlan /  Rebound, new half-linen binding, pages uncut
11375.

Révai (Miklós), Ioannes Nicolaus: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Volumen secundum. Pestini, 1806, Trattner. Modern félbőr kötésben, újrakötve, felvágatlan /
Rebound, new half-linen binding, pages uncut

Rufpreis:
5 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Tekintetes vármegye Első kiadás! Bp., 1889. Révai Testvérek Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. Nagyon szép példány.
11376.

Mikszáth Kálmán: Tekintetes vármegye Első kiadás!
Bp., 1889. Révai Testvérek Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. Nagyon szép példány.

Rufpreis:
10 000 HUF

Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. Dedikált példány! Bp., 1910. Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású vászonkötésben Gottermayer Nándor könyvkötészetéből
11377.

Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. Dedikált példány!
Bp., 1910. Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású vászonkötésben Gottermayer Nándor könyvkötészetéből

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF