Arany János összes költeményei. Arany János vejének, Szél Kálmánnak szóló saját kezű ajánlásával! Pest, 1867. Ráth Mór. 767 p 8 t. Javított, kiadói egészvászon-kötésben, aranyozott élmetszéssel
Ponson du Terrail (Pierre Alexis): Rocambole összes kalandjai. Rocambole ifjúságától - Rocambole végküzdelméig - összesen 32 kötetben. Ford. Mártonffy Frigyes. Teljes sorozat! Bp. 1872-1878. Friebeisz. Első kiadás! Korabeli aranyozott félvászon-kötésben. Szép, egységes sorozat. Egyenként is igen ritka könyvek, de kompletten aukción még soha nem fordult elő. Néhány könyv lapjai kissé foltosak, de összességében jó állapotban
Gáspár Janő: Isten leventéje. Regény Szent Imre herceg korából. Jaschik Álmos borítójával és könyvdíszeivel. Bp., 1930, Palladis. Kiadói egészvászon kötés, kartontokban, illusztrált, jó állapotban.
Jósika Miklós: Zólyomi. Egy részben. Ötödik kiadás. Pesten, 1868, Heckenast Gusztáv. Korabeli egészvászon kötésben, festett élmetszéssel, jó állapotú (a szövegben ceruzás bejegyzések)
1940 Hindu csokoládégyár eredeti fotókkal illusztrált bemutatkozó könyv. A gyár története 40 oldalon, 39 eredeti fotóval. 80 oldal. Egészvászon kötésben / 1940 Hindu chocolate-factory introducing booklet on 80 pages with 39 original photos 22x25 cm
Mikszáth Kálmán: Tekintetes vármegye Első kiadás! Bp., 1889. Révai Testvérek Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. Nagyon szép példány.
Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. Dedikált példány! Bp., 1910. Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású vászonkötésben Gottermayer Nándor könyvkötészetéből