Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei vadállatai és tűzhelyei között. Ford. Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel 1 térképpel. Festett, aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. II. kiadás
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a tűzföldön aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Franklin, Bp. II. kiadás térképpel! Jó állapotban
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben számos képpel. átdg. Halász Gyula, Lampel R. 1908, egy lap kivételével teljes, de kissé megviselt állapotban
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Sven hedin: A selyem útja 61 képpel: Bp. é.n. Franklin. 272 l. 23 t.. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Szavójai Lajos Amádé - Az "Észak csillaga" I-II. kötete. Első kiadás! Az északi sarktengeren 1899-1900, Szerkesztette Lóczy Lajos, Bp., én. Lampel Kiadó, aranyozott vászonkötésben, 207 képpel, 24 melléklettel, 2 panorámával és 3 térképpel, jó állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Chun Károly - Mélytengerek világa 1. kiadás, 73 képpel és 15 melléklettel aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Lampel és Wodianer, Bp. szép állapotban, térképpel
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában. Száz képpel és térképpel. II. kiadás. Bp., é.n., Franklin. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben, szép állapotú
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. utinapló. 89 képpel és 2 térképpel. aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Franklin, Bp.