cca 1895 Fürst-Moszkowski: Az élő világ csodái, Singer és Wolfner kiadása, Bp., érdekes tartalommal, kiadói egészvászon kötésben, kissé megviselt állapotban
Beebe William: Félmérföldnyire a tenger színe alatt. Bp., 1937 M. kir. Természettudományos társulat. Gazdag képanyaggal, fotókkal. Kiadói egészvászon kötésben
A műveltség könyvtára - Az ember II. Bp., 1905 Athenaeum, díszes félvászon kötésben, aranyozott mintával, színes és fekete fehér képekkel, leírásokkal illusztrált
1937 Az élet útmutatója, A Pesti Hírlap kiadása, Bp., 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközti rajzzal és számos színes műmelléklettel, kiadói vászonkötésben, jó állapotban