1933 Herczegh Ferenc: Új idők Társadalmi, szépirodalmi, művészeti és társadalmi képes hetilap fél évfolyama jó állapotú aranyozott kiadói egészvászon tékában
Arany János: összes költői művei 1-10. (Hat kötetben) Emlékkiadás a költő halálának ötvenéves fordulójára. I-IV. Kisebb költemények. Bp., 1932. Franklin. Egységes, kiadói, egészvászon sorozatkötésben.
A Magyar Munkásmozgalom történetének válogatott dokumentumai 1917-1919, Bp., 1956 Szikra Bordázott egészvászon kötésben, (első 4 oldal és a borító kissé ázott) 776p.
Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szociális mozgalmak krónikája 1750-1928. Szerk. Madzsar József. Bp. 1928. Népszava. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, (gerincen kis kopások)
Farkas Elek: Legújabb és legtömöttebb Német-Magyar és Magyar Német zsebszókönyv a magyar nyelv ujabb és legujabb alakulását tekintve legujabb kútfők után. Stereotyp kiadás. Pest 1854. Heckenast Gusztáv. 2 kötet. Komplett. Korabeli aranyozott gerincű (egy helyütt sérült), egészvászon kötésben, (Egy lap kijár egyébként jó állapotban) / German-Hungarian and Hungarian-German dictionary in 2 volumes.
Magyar és német zsebszótár. Közre bocsátá a Magyar Tudós Társaság. Magyar-Német, Német-Magyar 2 kötetben Elõszó: Vörösmarty Mihály, Schedel Ferencz. 1843, Buda, Magyar kir. Egyetem betûivel, Korabeli, javított, fűzött papírkötésben. Egy helyütt a fűzés elvált. 846p