cca 1930 Olaszország autóstérkép, A római konzulok útján kihajtható, színes. Szép állapotban / Italy auto-map. On the road of the consuls. Nice colored map
Keresztury Dezső (szerk): Balaton, Bp. 1960 Panoráma. Számos szövegközti és egész oldalas beragasztott, színes reprodukcióval illusztrálva. Első kiadás! 161p. karton tékában
1886 Jóreménység-foka hivatalos kézikönyv: A Dél-Afrikai gyarmat angol kormányzat által kiadott évkönyve a terület teljes leírásával: gazdaság, ipar, turizmus, politika. számos kőnyomatos képpel, térképpel, ábrával (kötés kissé sérült és kb 5 lap is de hiánytalan) / Cape of Good Hope: Official handbook of South Africa published by the British goverment of the colony with the full description of the area: industry, politics, tourism, all illustrated with lithography pictures, maps, figures. (needs restauration, but no page missing)
STANLEY H. M. - MOUNTENEY, Jephson: A legsötétebb Afrikában. Emin pasa és a zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. 44 fametszettel Bp. 1891, Ráth Mór. Első kiadás, későbbi egészvászon kötésben 634p.