Könyvek: Történelem

Tételek száma: 45

Bem-Petőfi körkép. Nagy-Szeben bevétele 1849. márczius 11-én. Festette: Syka Jan, Vágó Pál és Spányi Béla. Bp., 1898, Werbőczy Könyvnyomda Rt., 20 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az elülső borítón bélyeggel és emlékbélyegzéssel! Rendkívül ritka!
19132.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19133.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pulszky Ferencz: Magyarország archeologiája. I-II. kötet. Bp., 1897. Pallas. (6)+342p.+XCIXt. (részben kihajt.)+1 kihajt. térk.; (6)+376p.+C-CXCIVt. (részben kihajt.) Díszesen aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. Az első kötet gerince sérült.
19134.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Magyarország történeti emlékei az 1896. évi Ezredéves Országos Kiállításon. Szerkesztik: Czobor Béla és Szalay Imre. I-II. rész. [Teljes mű két kötetben.] Budapest-Bécs, (1897-1903). Gerlach Márton és Társa (Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. könyvnyomdája). [12] + 200 + [4] p. + 40 (XL) t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák, ebből 19 színes); [201]-470 + [2] p. + 50 ([XLI]-XC) t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák, ebből 17 színes, egy színes és dupla oldalas). Folio. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A magyarság megtelepülésének ezeréves évfordulóját ünneplő reprezentatív munka szaktanulmányait neves szakértők írták, a munka jelentős terjedelmet szentel a politikatörténeti áttekintések, a hadtörténet, az ötvösművészet és érmeművészet, valamint a pedagógiatörténet témáinak. Tartalmából: Szendrei János: Hadtörténeti emlékek Nagy Lajos és Zsigmond korából - Réthy László: Érmek a vegyesházi királyok korából - Mihalik József: A csúcsíves műízlés ötvösművészetének emlékei - Mihalik József: Az ötvösművesség emlékei a renaissancetól a XVIII. század végéig - Radisics Jenő: Egyházi öltönyeink a XV-XVIII. századból - Radisics Jenő: A magyar művészi ipar az ezredéves kiállításon - Gohl Ödön: Emlékérmeink - Réthy László: Habsburgkori magyar és erdélyi folyó érmek - Schönherr Gyula: Czéhemlékeink a XVII. és XVIII. századból -Ősfoglalkozások. Herman Ottó: Az ősfoglalkozások bevezetése 1. A halászat. 2. A pásztorkodás - Nagy Géza: A vadászat a magyarságnál. A címoldalakon és a második kötet címoldal utáni levelének mindkét oldalán, illetve mindkét kötet egy-egy tábláján egykori gyűjteményi bélyegzés nyomai, a második kötet címnegyedívének levelein halvány foltosság, 7 tábláján kisebb foltosság, a levelek alján halvány ázásfolt. Egységes, díszesen aranyozott, zöld, kiadói egészvászon kötésben, első kötéstábláinak bal felső részén a Magyar Szent Korona süllyesztett, arany alapra nyomtatott képével, a második kötet gerincén apró foltossággal. Jó példány.
19135.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Hőke Lajos: Magyarország újabbkori történelme 1815-től 1892-ig I-II. Nagybecskerek, 1893, Szabó Ferencz (Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája, Nagybecskerek), XIII p. + [3] p. + 449 p., VII p. + [450]-840 p. Első kiadás. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár. LVI-LVII. kötet. Magyarország újabbkori történelme 1815-től 1892-ig I-II. Írta: Hőke Lajos, átdolgozva s a provisorium és Erdély történetével bővítve kiadta Szabó Ferencz, N.-eleméri plébános. Aranyozott gerincű egységes félbőr kötésben, borítón kisebb kopássokkal, a belívek sérülésmentes szép állapotban, eg ykét ceruzás aláhúzással.   Hőke Lajos (Endréd, 1813. december 15. - Csurgó, 1891. november 20.) megyei tisztviselő, történész. 1848-ban részt vett a szabadságharcban, mint nemzetőr. 1850-től közigazgatási tisztviselő. 1854-től Szolnokon vármegyei titkár, 1861-től Hont vármegye aljegyzője majd 1865-től levéltárnoka. .
19136.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
14
Könyöki József: A középkori várak különös tekintettel Magyarországra. Sajtó alá rendezte Nagy Géza. Bp., 1905, MTA, XII+625 p. A 307. oldaltól fekete-fehér képekkel, ábrákkal, a lapok hátoldalain magyarázó szöveggel. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
19137.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Nagy Iván: Késmárki Tököly Imre naplója 1693. 1694. évekből.  Az eredeti kéziratból közli - -. Pest, 1863. Eggenberger. VIII, 701 l. 225 mm. /Magyar történelmi emlékek./ Kiadói vaknyomott egészvászon kötésben kissé foltos lapokkal
19138.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
19139.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Schuller, Johann Karl: Die Verhandlungen von Mühlbach im Jahre 1551 und Martinnuzzis Ende.(A szászsebesi tárgyalások 1551-ben és Martinnuzzi vége) Hermannstadt (Nagyszeben) 1862. Th Steinhaussen, 74p. Kiadói papírborítóval.
19140.

Schuller, Johann Karl: Die Verhandlungen von Mühlbach im Jahre 1551 und Martinnuzzi's Ende.(A szászsebesi tárgyalások 1551-ben és Martinnuzzi vége) Hermannstadt (Nagyszeben) 1862. Th Steinhaussen, 74p. Kiadói papírborítóval.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt.,(Hungária-ny.),VIII+324+4 p. Negyedik kiadás. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, kissé szakadt papír védőborítóval és rajta néhány kis lyukkal, jó állapotban. A kötet papírborítóval együtt rendkívül ritka!
19141.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés kis kopással
19142.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
19143.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft