Tétel

Kikiáltási ár:

12 000 Ft

Leírás:

Calendario r. esercito 1939 (XVII-XVIII). (Milano, 1938. Ministerio della Guerra - Edizioni Luigi Alfieri - Rizzoli & C. - Anonima per l'Arte della Stampa). [400] p. + 1 t. (kihajtható, kétoldalas). Az olasz Hadügyminisztérium által kiadott képes hadászati évkönyv és naptár az olasz hadsereg hadkészültségét körvonalazza, fegyvernemenkénti bontásban, a második világháború kitörése előtti pillanatban (1938), amely időpontban a masszív méretűre növelt, modern olasz hadsereg már bőven túlesett tűzkeresztségén, a népszövetségi tiltakozást kiváltó abesszíniai hadjáraton (1935-1936). Gazdag fotóannyaggal bíró évkönyvünk számos aspektusból mutatja be az állig felfegyverzett olasz haderőt, számos esetben a Duce személyes szemléinek fotódokumentációjával: A munka egyes fejezetei: R. Accademia Istituti Scuole Militari (tisztképzés) - Fanteria (gyalogság) - Cavalleria (lovasság) - Artiglieria (tüzérség) - Genio (műszaki alakulatok) - Guardia alla Frontiera (határvadászok) - Servizi (egészségügyi szolgálat és hadtáp) - Truppi Coloniali (gyarmati hadtest) - Fotovisioni (fotószolgálat). Az egyes fejezeteken belül az olasz haderő valamennyi ezrede név szerinti méltatást kap, a cím mellett az ezred színes címerének feltüntetésével, valamennyi fejezetet Mussolini-idezetek nyitnak. A levelek szélein a napi feljegyzések számára szolgáló perforált naptárjegyzetek, az utolsó levél alsó naptárjegyzete különvált. Ezüstözött, vaknyomásos, fasces emblémával és olasz birodalmi sasmotívummal díszített, sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben (Brevetto Colombini, Torino), a lapszéleken apró, halvány rozsdafoltosság. Jó példány, ritka.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk