Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 17

Mindszenti Bertalan: Szeresd a magyar katonát. 2. kiadás. Bp. [é.n.] Mefhosz. 56p. Számos egész oldalas rajzzal illusztrálva, melyeket Varsányi Ferenc készített. Kiadói, színes, illusztrált, félvászon kötésben.
19197.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
14
Max von Förster (1845-1905) 3 műve, egybekötve: Comprimirte Schiesswolle für militärischen Gebrauch: unter besonderer Berücksichtigung der Schiesswollgranaten. Versuche, ausgeführt und beschrieben von - -. Eigenthum des Verfassers. Mit illustrationen. Berlin, 1886, Ernst Siegfried Mittler & Sohn, 1 t. +4+60 p.+1 (kihajtható tábla, szakadt) t.; Hozzákötve:  Versuche mit comprimierter Schiessbaumwolle in der Schiessbaumwollfabrik Wolff & Co., Waldsrode augeführt von deren Leiter. Mit Zwei Figurentafeln. Berlin, 1883, Ernst Siegfried Mittler & Sohn,16 p.+2 (kihajtható táblák, az első tábla szakadt, javított, a második tábla szakadt.) t.; Hozzákötve:  Schiesswolle in ihrer militärischen Verwendung. Unter besonderer Berücksichtigung der neuesten Erfahrungen mit Schießwollgranaten. Mit 3 figurentafeln. Berlin, 1888, Ernst Siegfried Mittler & Sohn,27 p.+V t.  Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 3 táblán szakadással (az egyik javított), bélyegzésekkel: a Nitrokémia Kutatólaboratórium Műszaki Könyvtára és az egykori Balatonfűzfői Nitrokémiai Ipartelepek Rt. bélyegzéseivel.
19198.

Max von Förster (1845-1905) 3 műve, egybekötve: Comprimirte Schiesswolle für militärischen Gebrauch: unter besonderer Berücksichtigung der Schiesswollgranaten. Versuche, ausgeführt und beschrieben von - -. Eigenthum des Verfassers. Mit illustrationen. Berlin, 1886, Ernst Siegfried Mittler & Sohn, 1 t. +4+60 p.+1 (kihajtható tábla, szakadt) t.; Hozzákötve: Versuche mit comprimierter Schiessbaumwolle in der Schiessbaumwollfabrik Wolff & Co., Waldsrode augeführt von deren Leiter. Mit Zwei Figurentafeln. Berlin, 1883, Ernst Siegfried Mittler & Sohn,16 p.+2 (kihajtható táblák, az első tábla szakadt, javított, a második tábla szakadt.) t.; Hozzákötve: Schiesswolle in ihrer militärischen Verwendung. Unter besonderer Berücksichtigung der neuesten Erfahrungen mit Schießwollgranaten. Mit 3 figurentafeln. Berlin, 1888, Ernst Siegfried Mittler & Sohn,27 p.+V t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 3 táblán szakadással (az egyik javított), bélyegzésekkel: a "Nitrokémia Kutatólaboratórium Műszaki Könyvtára" és az egykori Balatonfűzfői "Nitrokémiai Ipartelepek Rt." bélyegzéseivel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Maderspach Viktor: A románok nyomában. Julier Ferenc előszavával. Bp., [1940.], Stádium, 270 p.+1 t. Kiadói egészvászon kötés, kis kopásnyomokkal.
19199.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vanícek, Franz: Specialgeschichte der Militärgrenze.II.-III. Band. Wien, 1785. k.k. Hof- und Staatsdruckerei. 472 + 664 p. Kiadói papírborítóval egyik gerinc sérült. A katonai határőrvidék története. Ritka! /Publishers paper cover, one spine damaged. The history of the military border guard region. Rare!
19200.

Vanícek, Franz: Specialgeschichte der Militärgrenze.II.-III. Band. Wien, 1785. k.k. Hof- und Staatsdruckerei. 472 + 664 p. Kiadói papírborítóval egyik gerinc sérült. A katonai határőrvidék története. Ritka! /Publisher's paper cover, one spine damaged. The history of the military border guard region. Rare!

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dienst- Reglement für die kaiserlich-königliche Cavallerie- zweiter Teil, Dienst- Reglement für die kaiserlich-königliche Infanterie, zweyter Theil. Wien, 1808. Kaiserlich- königlichen Hof- und Staatsdruckerei. 147p. + 3 Formular + 16t. (kihajtható rézmetszetű tábla / 16 fold-out etchings). Későbbi papírkötésben, lapok jó állapotban / Later paper binding in good condititon.
19201.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft