Klasszikus festmények és grafikák

Tételek száma: 53

VÉDETT! Ferenczy Valér (1885-1954): Piac. Tus, papír, j.j.l.: Ferenczy Valér, üvegezett fakeretben. Apró foltokkal. 20,5x26,5 cm /NO EXPORT! ink on paper, signed lower right, framed, 20,5x26,5 cm. Slightly stained. VÉDETT/NO EXPORT!
11012.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Bartha László (1902-1998): Erdélyi falurészlet. Olaj, vászon, jelzett, fakeretben, 39×50 cm / oil on canvas, signed, framed
11013.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Barabás István (1914-2007): Bivalyszekér (Erdély). Olaj, vászon. Jelezve balra lent. Dekoratív fakeretben. 54x64 cm / István Barabás (1914-2007): Transylvanian landscape. Oil on canvas. Signed lower left. Framed. 54x64 cm
11014.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
Faragó Géza (1877-1928): Párizsi dáma. Ceruza, fedőfehér, papír, jelzett, üvegezett fakeretben, 39,5×29,5 cm
11015.

Kikiáltási ár:
42 000 Ft
113,51
123,53
11016.

Kikiáltási ár:
220 000 Ft
594,59
647,06
11017.

Kikiáltási ár:
190 000 Ft
513,51
558,82
Hanna Melanie/Mela (1892-1973): Angyali üdvözlet. Szén, papír, jelezve jobbra lent. Javított. Üvegezett fakeretben. 45,5x29,5 cm / charcoal on paper, signed, restored, framed
11018.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Gara Arnold: Magyar parnassus Bp., 1926. Szerzői 15. neves író-költő egy-egy verséhez készített, sajátkezűleg szignált és képaláírással ellátott rézkarcait tartalmazza. Az írók: Ady Endre, Babits Mihály, Füst Milán, Gellért Oszkár, Heltai Jenő, Ignotus, Juhász Gyula, Kemény Simon, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Nagy Zoltán, Somlyó Zoltán, Szép Ernő, Tóth Árpád és Turcsányi Elek. A főrészben a költők egy-egy autográf kéziratának és arcképének rézkarca! Lyka Károly ugyancsak rézkarcú kísérő szövegével. Ősszesen 31 db rézkarc, papír. Az első levélen a kolofon olvasható, amelyet a művész sajátkezűleg, ceruzával írt és jelzett. Ennek tanúsága szerint az összesen 250 példányból ez az 83-as számot viseli, Somló Arnold műgyűjtő részére készített példány. Az egyes rézkarcok külön ceruzával nem jelzettek és számozottak Aranyozott, átkötött mappában. Jó állapotban.
11019.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Zórád Ernő (1911-2004): Vágtázó szekér. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Dekoratív fakeretben, keret hátoldalán Hoffmann Ferenc képkeretező régi címkéjével. 42x52,5 cm
11020.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Marosán Gyula (1915-2003): Absztrakt formák, 1940. Pasztell, papír, jelezve középen lent. Bal alsó sarkában apró sérüléssel. Üvegezett fakeretben. 35×50 cm. / pastel on paper, signed, framed
11021.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Basilides Barna (1903-1967): Dohnányi Ernő arcképe, 1942. Ceruza, papír. Basilides Barna által jelzett és Dohnányi Ernő autográf aláírásával! Üvegezett fakeretben. 38x30 cm
11022.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Georges Braque (1882-1963): Madár (cím nélkül). Litográfia, papír. Jelzett a litográfián (G. Braque 1953 és H. Deschamps lith.). 42,5x26,5 cm. Paszpartuban. Lap széle foltos és kisebb szakadással. / lithograph on paper, signed on the lithograph (G. Braque 1953 and H. Deschamps lith.), in passepartout, stained and with a tear on the edges
11023.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft